گرامیداشت سالگرد بازگشت آزادگان به کشور عزیزمان در كيش

این مراسم با حضور مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش برگزار شد. به گفته روابط عمومی و جزیره کیش ، در این مراسم كه در شنبه شب26/5/92 با حضور جناب آقای عليرضا عامري مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش و همچنین حجت الاسلام و المسلمين آقای عليدادي امام جمعه جزیره كيش در سالن سينما لبخند برپا شد جهت قدردانی و سپاس از تعدادی از رزمندگان لوح سپاسی به آنان اهدا شد. در این مراسم كه با شركت پرشور و مثال زدنی ساکنان و گردشگران جزیره کیش همراه بود ملاصالح یکی از راویان اسراء و اتفاقات هشت سال دفاع مقدس از خاطرات و دلاوری های اسراء و رزمندگان در طی این هشت سال دفاع گفت.

 

اجرای شدن طرح پلیس افتخاری در جزیره کیش

 

فرمانده انتظامي ويژه كيش گفت همكاري افراد مختلف از ساکنین جزیره كيش با پليس باعث ایجاد امنيت بالای مثال زدنی در جزیره شد . به بیان روابط عمومي جزیره كيش، سرهنگ حسين دهكي 2شنبه در آيين قدرداني و تشکر از خبرنگاران رسانه هاي گروهي در كيش بیان کرد که رسانه هاي گروهي نقش مهم و تاثیر گزاری در کاهش جرایم جامه دارند و همچنین به اهمیت تعامل و همكاري پليس و رسانه اشاره كرد ، همچنین اضافه کرد جايي كه رسانه ها چشم و گوش مردم اند مي توانند با فرهنگ سازي، جلوگيري از شايعه و انتقال اخبار درست در كاهش آسيب هاي اجتماعي نقش پرنگ و مهمی داشته و به پليس در راه گسترش عدالت و ایجاد نظم و امنيت در جامعه كمك كند. همچنین فرمانده انتظامي ويژه كيش با تشکر و قدردانی از همكاري خوب شهروندان جزیره کیش با پليس، ازتشكيل پليس افتخاري در جزیره كيش خبرداد وبیان داشت باهمكاري افراد معتمد ، فرهنگيان، دانشگاهيان و قشرهای دیگر مردم، طرح پليس افتخاري درجزیره كيش تشكيل مي شود تا پشتیبان و یاور و یار پليس در انجام ماموريت ها باشند ، همانگونه كه اين همكاري تا به امروز جزیره كيش را تبدیل به الگو در كشور کرده است ادامه داشته باشد

نهمین نمایشگاه بین المللی عمران در جزیره ی کیش

پر کاران  صنف ساختمان سازی وکارشناسان عمران از 7 ام الی 10 ام خرداد ماه در  نهمین نمایشگاه بین المللی عمران و ساختمان سازی کیش شرکت میکنند.

به اعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این نمایشگاه از سازندگان داخلی  پشتیبانی میکند و از سدهای تولید میکاهد و رابطه ی بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان را زیاد میکند این نمایشگاه  در مکانی به بزرگی 4100 متر مربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار خواهد شد. بر پایه ی این اعلام ،   حدود 120 شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد.

پرواز دردو مسیر جدید به افتخار فستیوال تابستانی کیش

پروازهای دو مسیر جدید کیش به زاهدان و کیش به کرمانشاه  و بلعکس افتتاح خواهد شد.

به اعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، با هدف آسودگی مسافران در رفت و آمد در ایام اجرای فستیوال تابستانی کیش و ایجاد امکان سفر به این منطقه برای هم میهن های استانهای مختلف، دو مسیر جدید پروازی از زاهدان و کرمانشاه به جزیره کیش افتتاح می شود.

قاسمی نیا اضافه کرد: شرکتهای مسافرتی و چارتر کننده پروازها نیز بابت ارائه ی مرتب پروازها و معین کردن قیمتهای بلیت هواپیما آمادگی خود اعلام کردند.

 

بکارگیری انرژی  پاک خورشیدی در سایبه بانهای کنار دریا در کنار دریای  کیش

 

سایه بانهایی که به تازگی در کنار دریای جزیره ی زیبای کیش ساخته شده اند، برق خود را از انرژی طبیعی خورشید تامین می کند.

به اعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش تابه حال 40 سایه بان در ساحل جزیره کیش ساخته شده که از با ارزش ترین موضوع این پروژه ، استفاده ی این سایه بانها از انرژی پاک خورشید بابت روشنایی میباشد.

شماری از این سایه بانهای کنار دریا با بکارگیری مواد داخل محیط جزیره ی کیش از جمله برگ های پهن درخت نخل ساخته شده اند تا با طبیعت بومی کیش هماهنگ باشند. در ساخت برخی از این الاچیق ها توسط دیوارهایی چوبی و شبکه دار با طرح ها و رنگ های متنوع و زیبا محصور شده اند.