نرخ بليت قطار هم پرواز كرد

با شروع نوبت تازه پیش ‌فروش بلیت قطار ، شركت قطارهای مسافری ، نرخ بلیت قطارهای خود را در اغلب مسیرها افزایش داده است، افزایش‌ نرخ مذكور در مسیرهای مختلف با توجه به نوع قطار و طول سفر متفاوت است.

به نقل از جام‌جم، این بالا رفتن نرخ بلیت قطار زمانی انجام ميشود كه شركت راه‌آهن جمهوری اسلامی در آغاز امسال خواسته بود نرخ بلیت قطار به طور ميانگین 2200 تومان در هر مسیر افزایش یابد كه این درخواست مورد قبول قرار نگرفت.

همراه با باز شدن سایت پیش‌فروش بلیت قطار در نوبت جدید كه از دیروز آغاز شده، كاربران افزایش نرخ بلیت قطار را به طور ميانگین پانزده  تا بيست  درصد در هر مسیر مشاهده كردند و حتی برخی مسیرها مانند تهران ـ زاهدان افزایش نرخ چهل  درصدی را نشان می‌دهد.

به نقل از این گزارش، نرخ بلیت قطار چهارتخته نگین در مسیر تهران ـ مشهد به ازا هر مسافر از بيست ودو هزار و چهارصد و پنجاه تومان پیشین به بيست و هشت هزار تومان رسيد.همينطور قطار چهار تخته نورالرضا در مسیر تهران ـ مشهد و بالعكس به صدو دو هزار تومان رسيده ، شايان ذكر است نرخ پیشین آن هشتادو هفت هزار و پانصد تومان بوده.

افزایش نرخ بلیت قطار در حالی صورت گرفته كه حدود یك ماه قبل نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی نیز شصت و پنج درصد بالا رفت .برپايه این گزارش، مدیران شركت‌های حمل و نقل ریلی بر اين باورند ، افزایش نرخ پانزده تا بيست درصدی بلیت قطار كافی نیست و هزینه شركت‌ها را تامين نمی‌كند.

یك مقام مسئول در شركت قطارهای مسافری رجا در مصاحبه با جام‌جم با ذكر افزایش نرخ‌های جدید در برخی قطارهای گفت: افزایش نرخ بلیت برخی از قطارهای این شركت بی هماهنگی رجا انجام شده.ايشان این افزایش نرخ را كوچك دانست و بر اين باور است كه ‌ بالا رفتن نرخ در برخی قطارهای محلی كه به شكل تحمیلی از سمت راه‌آهن سرويس دهی ميكنند ، اثر چندانی در جبران خسارات رجا ندارد .

ايشان با ذكر اين نكته كه رجا از تغییرات انجام گشته راضی نيست ، افزود ، ‌با در نظر گرفتن نرخ‌های تازه ، همچنان اختلاف نرخ در قطارهای رجا با دیگر شركت‌های غير دولتی كه با خدمات مشابه سرويس دهی ميكنند بسيار زياد است و بيشتر خسارات رجا مربوط به مسیرهای پرمسافر ميباشد .

پيشتر ، سرپرست معاون امور مسافری راه‌آهن اشاره كرده بود كه : در شرایط كنونی مجبور به كنترل نرخ بلیت قطار با لحاظ كردن شرایط مالی مردم ميباشيم .

فولادی افزوده بود ، از تعداد مسافرين قطار نسبت به سال پيشين هشت درصد برابر با 1 میلیون نفر كاسته شده و برنامه افزایش اين رقم تا انتهای سال امسال ادامه خواهد داشت .

بر اساس سند چشم‌انداز ميبايست حمل‌ونقل ریلی در حوزه بار سی در صد و در حوزه سفر هجده در صد سهم داشته باشد .

شركت راه‌آهن در  ارتباط با افزايش نرخ بليت گفت : با در نظر گرفتن پیشنهاد پنجاه درصدی افزایش نرخ بلیت ارائه شده از طرف شركت‌های غير دولتی ، این پیشنهاد بررسی و در پايان با  لحاظ وضعيت رفاهی جامعه در برخی مسیرها اجرايی شده.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید