کیش با هدف دسترسی به بازارهای جدید در نمایشگاه مناطق آزاد تاجیکستان شرکت کرده است

سرپرست روابط عمومي و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، هدف از حضور این منطقه در نمایشگاه توانمندی های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در تاجیکستان را دسترسی به بازارهای جدید صادراتی عنوان کرد .

ایرج شرف زاده عصر پنجشنبه در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، نمایشگاه ها را یکی از موثرترین ابزارهای بازاریابی جهت عرضه کالا و خدمات در دنیا عنوان کرد و گفت: شرکت کنندگان اعم از مقام های اقتصادی و تجاری کشورها، بازرگانان و تولید کنندگان با حضور در این جشنواره ها می توانند ضمن آشنایی با خلاقیت و نوآوری رقبا، توانمندی های تولیدی و صادراتی خود را نیر در معرض دید همگان قرار دهند .وی تصریح کرد: استقبال از غرفه کیش در طول دو روز برگزاری نمایشگاه بسیار گسترده بوده به طوری که تعداد زیادی از مقامات و مسئولان تاجیک از آن بازدید کرده و با بخشی از توانمندی های این منطقه مهم تجاری ایران آشنا شده اند . مسئول غرفه منطقه آزاد کیش با اشاره به ویژگی های گسترده گردشگری در این منطقه، گفت: سرمایه گذاران تاجیک می توانند از تجارب و توانایی های کارشناسان این منطقه جهت گسترش صنعت گردشگری این کشور بهره گیری کنند و درآمدهای خود را افزایش دهند .

وی آمادگی این منطقه را برای انجام هرگونه همکاری در بخش های گسترش صنایع تبدیلی و پایین دستی، مونتاژ، ورود و خروج کالا و گردشگری اعلام کرد و گفت: تاجیک ها می توانند بخش زیادی از نیازهای خود را با قیمت ارزان و به صورت انبوه از این منطقه تهیه کرده و به کشورهای خود انتقال دهند . شرف زاده افزود: حضور دراین گونه نمایشگاهها علاوه بر ایجاد انگیزه در توسعه تجارت و رونق فعالیت های بازرگانی، می تواند سبب همکاری سرمایه گذاران و بازرگانان دو کشور با یکدیگر در فعالیت مشابه شده و در نتیجه سبب افزایش تولید، توسعه صادرات غیرنفتی و در مجموع توسعه اقتصادی شود .

این نمایشگاه که چهارشنبه شب با کمک سفارت ایران در تاجیکستان و به اهتمام دبیرخانه هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در خانه ایران در شهر دوشنبه با حضور مقامات دو کشور افتتاح شد، امروز جمعه 28 مهرماه به کار خود پایان می دهد .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید